Jeśli układ przestrzenny naszego domu lub mieszkania nie pozwala nam na urządzenie tradycyjnej jadalni, wówczas warto wykorzystać kłopotliwe elementy elewacji do stworzenia ciekawej aranżacji. Projektanci wnętrz przekonują, że jest to możliwe, a co więcej, w ten sposób można zyskać naprawdę oryginalne wnętrze o niepowtarzalnym charakterze.

Wykusz jest wystającym elementem elewacji, który sprawia, że pomieszczenie może wyglądać na nieco szersze. Plusem takiego rozwiązania jest niewątpliwie nieco lepsze oświetlenie, a minusem trudność w zaaranżowaniu pomieszczenia. Tymczasem jadalnia z wykuszem może stanowić całkiem przytulne wnętrze, pod warunkiem, że uda nam się znaleźć odpowiedni sposób aranżacji.

Zabudowa jadalni z wykuszem może przybrać kształt litery L. W wykuszu z oknami może znaleźć się tradycyjny kącik jadalny. W takim przypadku doskonale powinien sprawdzić się półokrągły blat wsparty na solidnej mosiężnej nodze, który można na stałe przymocować do ściany. Dobrze powinien prezentować się także prostokątny stół o nowoczesnej stylistyce i subtelnej formie. Jeśli nie wiesz, jak wybrać stół i krzesła, możesz sięgnąć do zasady kontrastu. Czarny blat stołu będzie wyglądał naprawdę oryginalnie w zestawieniu na przykład z białymi krzesłami.

Dość problematyczna w aranżacji może być także jadalnia ze skosami, ale na takie pomieszczenia również są sprawdzone rady. We wnętrzu ze skosami na pewno warto zainstalować tak zwane okna połaciowe, dzięki czemu zyskamy sporo naturalnego światła. Skosy można także zastawić nowoczesnym stołem, tworząc w ten sposób jadalnię dopasowaną do kształtu pomieszczenia.

Sporo trudności nastręcza nam także urządzanie jadalni na poddaszu, a tymczasem takie umiejscowienie jadalnego wnętrza daje mnóstwo ciekawych możliwości aranżacyjnych. W przypadku wystroju jadalni na poddaszu bardzo duże znaczenie wydaje się mieć przede wszystkim wysokość tak zwanej ścianki kolankowej.

Przy dość niskiej ściance kolankowej aranżacja jadalni będzie bardzo trudna. Natomiast w nieco większych wnętrzach możemy poprzesuwać meble oraz sprzęty w głąb pomieszczenia. Im jednak mniejsze poddasze, tym jego użytkowanie może być bardziej niewygodne, a w niektórych przypadkach nawet wręcz niemożliwe. Wówczas można zdecydować się na adaptację całego poddasza bądź po prostu przenieść jadalnię do pomieszczenia o nieco innej lokalizacji.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 14420 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/z-wykuszem-lub-skosami/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/functions.php(3720): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/load.php(677 in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435