Jeśli udało nam się już urządzić naszą domową jadalnię i dobrać wszystkie najważniejsze meble, wówczas nie pozostaje nic innego, jak zatroszczenie się o ciekawą dekorację stołu. Stół to bez wątpienia serce jadalnianego pomieszczenia, nie możemy więc zapominać o jego odpowiednim zaaranżowaniu.

Dekoracja stołu w jadalni powinna być uzależniona w głównej mierze od stylu, w jakim została zaaranżowana jadalnia. Zupełnie inaczej będzie się więc prezentować pokój stołowy w stylu kolonialnym, do którego można dobrać dekorację stołu w klasycznym tonie, a inaczej zostanie zaakcentowany stół w jadalni nowoczesnej.

Bez względu jednak na to, w jakim stylu chcemy utrzymać dekorację stołu, warto zapoznać się z kilkoma prostymi wskazówkami tworzenia stołowych ozdób. Musimy mieć na uwadze, że taka aranżacja to nie tylko odpowiednie serwety, ale również dobór zastawy, sztućców oraz wielu innych elementów dekoracyjnych. Wszystkie te detale powinny ze sobą współgrać, tworząc tym samym jedną, harmonijną całość.

Jedna z najważniejszych zasad dekorowania stołu w jadalni związana jest z prostotą. Pamiętajmy, że stół ma przykuwać wzrok, ale absolutnie nie może odwracać uwagi gości od serwowanych na nim potraw. Nie przesadzajmy zatem z ozdobnymi drobiazgami, aby niepotrzebnie nie rozpraszały i nie odbierały apetytu.

Nie bez znaczenia są także kolory, które pojawią się na stole. Wiele zależy od charakteru przyjęcia. Jeśli przygotowujemy dekorację na nieoficjalne spotkanie, wówczas możemy zdecydować się na drobne eksperymenty z wyrazistymi kolorami. Jeśli jednak chcemy stworzyć dekorację bardziej oficjalną lub okolicznościową, wówczas sięgnijmy raczej po delikatne, pastelowe barwy.

Chcąc stworzyć ciekawą dekorację stołu w jadalni, warto mieć również na uwadze styl aranżacji. Nie jest wskazane łączenie ze sobą różnych stylów, gdyż wówczas możemy uzyskać zupełnie odwrotny efekt od zamierzonego. Pamiętajmy, że końcowy efekt uzależniony jest także od właściwego ustawienia wszystkich przedmiotów. Jeśli nasz stół jest niewielki, wówczas zamiast kilku czy kilkunastu ozdób możemy zdecydować się na jedną, większą. Natomiast jeśli nasz stół w jadalni jest dość duży, wtedy możemy ustawić na nim nieco więcej ozdób, na przykład kwiaty i świeczniki.

Wybierając poszczególne elementy dekoracyjne pamiętajmy, że nie mogą one przesłaniać gościom widoku jedzenia oraz pozostałych osób. Dość poważnym błędem jest także ograniczanie przestrzeni do konwersacji. Wybierajmy więc niskie detale, gdyż są one znacznie bardziej bezpieczne.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 14624 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/dekoracje-stolu-w-jadalni/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/functions.php(3720): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/load.php( in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435