Kiedy mieszkasz w domu i możesz sobie pozwolić na wygospodarowanie oddzielnego pomieszczenia na zaaranżowanie jadalni, wówczas możesz się pokusić o stworzenie pokoju stołowego w stylu kolonialnym. Z takiego pomieszczenia z całą pewnością będą zadowoleni wszyscy mieszkający z tobą domownicy.

Styl kolonialny jest dość specyficznym stylem, łączącym w sobie cechy klasyki oraz egzotyki. Jadalnie w stylu kolonialne są niezwykle eleganckie, a przy tym funkcjonalne i wygodne. Styl ten powstał na początku XIX wieku i przetrwał właściwie do dziś, chociaż obecnie nie cieszy się tak dużą popularnością jak dawniej. Kiedyś jadalnie w stylu kolonialnym były urządzanie przede wszystkim w brytyjskich posiadłościach znajdujących się na terenie Azji oraz Afryki.

Chociaż sam styl kolonialny może nam się kojarzyć nieco z odległą epoką kolonializmu, to w rzeczywistości pomieszczenia jadalne aranżowane w tym stylu należą do niesłychanie oryginalnych i stylowych. W stylu kolonialnym świetnie sprawdzi się zarówno wygodna mała jadalnia w kuchni, jak i pokoju dziennym.

Najważniejszym elementem pokoju stołowego w stylu kolonialnym są oczywiście meble. Powinny być one wykonane na przykład z rattanu. Swoim stylem i charakterem mogą przypominać kraje odległego wschodu, a więc Indie, Indonezję lub Tajlandię. Poza rattanem dobrze będą prezentować się także sprzęty bambusowe.

Stół do jadalni w stylu kolonialnym powinien być stołem masywnym oraz odznaczać się klasycznymi kształtami. Wszystko jednak zależy od tego, jak duże pomieszczenie będziemy aranżować. W małych wnętrzach znacznie lepiej sprawdzi się nieduży stół na przykład o okrągłym kształcie. W pomieszczeniach o niewielkim metrażu dodatkowo zrezygnujmy z niepotrzebnych bibelotów. Ich nadmiar może prowadzić do przytłoczenia.

W jadalni w stylu kolonialnym warto zadbać także o ciekawe dodatki i artykuły dekoracyjne. Mogą to być różnego rodzaju lampy, świeczniki, wazy, figurki. Świetnymi detalami będą również zdobione zasłonki oraz oryginalnie prezentujące się abażury.

Aranżując pokój stołowy w stylu kolonialnym pamiętajmy, że w takim pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się tak zwane kolory ziemi. Mogą to być odcienie brązu, a także barwy beżowe i białe. Taka kolorystyka będzie ładnie współgrać z meblami wykonanymi z bambusa lub rattanu.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 14451 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/pokoj-stolowy-w-stylu-kolonialnym/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/functions.php(3720): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/l in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435