Styl retro wydaje się na nowo wracać do łask. W takim stylu coraz częściej aranżowane są wnętrza o różnym przeznaczeniu. Jeśli chcesz połączyć tradycyjną dekorację pomieszczenia razem z nowoczesnością, wówczas z całą pewnością spodoba ci się pomysł na elegancką jadalnię retro.

Styl retro pozwala na przywołanie klimatu sprzed lat, wykorzystując różnego rodzaju oryginalne dodatki. Skomponowanie wystroju takiej jadalni na pewno nie jest łatwe i może nam zająć sporo czasu, ale za to efekt będzie imponujący.

W jadalni retro powinny znaleźć się przede wszystkim klasyczne drewniane meble. Takich stylowych przedmiotów możemy szukać chociażby w antykwariatach. Jak jednak wiadomo, każdy mebel jest inny, trudno więc będzie połączyć ze sobą wszystkie sprzęty w jedną, harmonijną całość. Podobne problemy może stwarzać jadalnia drewniana w stylu chippendale, do której dobór właściwych mebli także jest nie lada wyzwaniem.

Klasycznych mebli drewnianych do jadalni retro możemy poszukać także w największych  salonach meblowych, zwłaszcza, że w ich asortymencie coraz częściej można znaleźć sprzęty stylizowane na stare komplety mebli. Nawet w niedużej kuchni w ten sposób możemy stworzyć ciekawą jadalnię w starym stylu. Do drewnianych mebli należy dobrać także odpowiednie krzesła, które swoim charakterem nie powinny odbiegać od stylu retro.

W jadalni urządzonej w stylu retro powinno dominować przede wszystkim drewno. W takim wnętrzu dobrze powinien sprawdzić się duży drewniany stół, nawet surowy.

Jadalnia w stylu retro wcale nie musi być nudna. Wiele zależy przede wszystkim od naszych własnych pomysłów, mebli oraz bibelotów, które wykorzystamy podczas aranżacji wnętrza. Na pewno jednak nie możemy przesadzić ze zbyt dużą ilością takich drobiazgów, gdyż w przeciwnym razie uzyskamy zupełnie odwrotny efekt niż ten zamierzony. Zamiast tego znacznie lepiej będzie postawić na minimalizm i prostotę. Nawet bez zbędnych ozdób w takiej jadalni może być przytulnie oraz domowo.

Do pomieszczenia jadalnego w stylu retro warto dobrać ciekawe dodatki w postaci wazonów, ramek na zdjęcia czy eleganckich luster. Można ich szukać chociażby w antykwariatach. Zwróćmy także uwagę na kolorystykę ścian i podłóg oraz na oświetlenie, które także powinno być istotnym elementem aranżacji jadalni retro. Gdy uda nam się połączyć ze sobą wszystkie te najmniejsze nawet detale, wówczas uzyskamy harmonijne i naprawdę ciekawe wnętrze jadalne.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 14542 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/elegancka-jadalnia-retro/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/functions.php(3720): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/load.php(6 in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435