Jadalnia to pomieszczenie, które ma służyć przede wszystkim do spożywania posiłków. Dzisiaj jadalnia w wielu domach została zastąpiona tradycyjną kuchnią, gdyż w ten sposób znacznie łatwiej jest serwować dania. Jeśli jednak jesteś miłośniczką klasycznych rozwiązań, możesz zdecydować się na urządzenie w swoim domu niedużej jadalni w salonie.

Jeśli nie dysponujesz zbyt dużą ilością wolnej przestrzeni, rozwiązanie w postaci mini jadalni w salonie wydaje się być idealne. Możesz urządzić także jadalnię z wykuszem lub skosami, wszystko w zależności od tego, w której części domu ma znaleźć się twoja jadalnia. Dzięki takim prostym rozwiązaniom można zaoszczędzić nawet kilka dodatkowych metrów kwadratowych.

Salon to pokój dzienny, który jak się okazuje, może doskonale łączyć w sobie wszystkie funkcje jadalni. Musimy jednak zadbać o to, by taka jadalnia była przede wszystkim funkcjonalna. Niezmiernie ważne jest więc prawidłowe ustawienie stołu oraz krzeseł, które nie mogą zawadzać domownikom. W salonie musimy także uwzględnić miejsce na sofę lub kanapę.

Jeśli chcemy optycznie powiększyć nasz salon, w którym zaaranżujemy jadalnię, wówczas postawmy na właściwą kolorystykę pomieszczenia. Na pewno powinniśmy zrezygnować w tym przypadku z ciemnych oraz mocnych, jaskrawych kolorów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie użycie jaśniejszych barw. Pomieszczenie mogą także przytłoczyć zbyt ciężkie zasłony i firany, więc zwróćmy uwagę na to, z jakich tkanin zostaną wykonane te dość ważne elementy wystroju wnętrza.

Jeśli nasza salon nie jest zbyt duży, wówczas nie starajmy się wprowadzać do niego dużej kanapy. Wybierając meble wypoczynkowe starajmy się je dopasować do wielkości salonu. Pamiętajmy także, że nie jest wskazany natłok różnego rodzaju sprzętów i bibelotów. O wiele lepiej postawić więc na stylowy minimalizm, który pomoże nam wyczarować piękne i zarazem przytulne wnętrze.

Kącik jadalny w salonie powinien opierać się w głównej mierze na właściwie wybranym stole. Nie powinien być on zbyt duży, ale za to musi być dostatecznie wysoki. Zdaniem projektantów najlepiej sprawdzi się taki stół, którego blat będzie znajdował się na wysokości wyznaczonej rozmiarem przez rozmiar sofy bądź kanapy. Do stołu koniecznie dobierzmy również krzesła, które będą zwieńczeniem stworzonego przez nas dzieła.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 14453 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/pomysly-na-mini-jadalnie-w-salonie/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/functions.php(3720): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/ in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435