Kominek to z całą pewnością marzenie wielu osób, zwłaszcza, że dom z jego udziałem nabiera przytulnego i niepowtarzalnego klimatu. Jeśli chcemy zainwestować w kominek, wówczas na pewno powinniśmy dobrze zastanowić się nad miejscem dla niego. Coraz popularniejsze staje się wprowadzanie kominka do wnętrz jadalnych.

Jadalnia z kominkiem może stanowić efektowne i niebanalne pomieszczenie, ale aranżując takie pomieszczenie musimy mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Dlatego postarajmy się, aby kominek znajdował się jak najbliżej komina. W ten sposób wybierzemy jednocześnie miejsce na aranżację jadalni. Co więcej, usytuowanie kominka nie powinno także utrudniać komunikacji.

Kominek w jadalni będzie na pewno prezentował się bardzo oryginalnie, ale element ten rządzi się swoimi własnymi prawami. Dlatego wokół kominka nie możemy ustawiać żadnych mebli, a sufit oraz podłoga powinny zostać wykonane z tworzyw niepalnych. Jeśli zależy nam na tym, aby uzyskać atmosferę prawdziwego ogniska domowego, wówczas możemy ustawić kominek w rogu jadalni.

Znacznie więcej ciekawych możliwości aranżacyjnych daje niewątpliwie przestronna otwarta jadalnia niż wygodna mała jadalnia w kuchni. Kominek będzie mógł nadawać wnętrzu ciepła i przytulności, aczkolwiek pamiętajmy także o oświetleniu, które powinno znajdować się bezpośrednio nad stołem. W ten sposób podkreślimy istotę jadalni, jako ważnego miejsca w życiu całej rodziny.

W jadalni poza kominkiem istotnym elementem jest także stół. Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią, wówczas możemy zdecydować się na wybór stołu okrągłego, prostokątnego lub kwadratowego. Natomiast w niedużych jadalniach najlepiej sprawdzą się stoły o okrągłym kształcie.

Mała jadalnia z kominkiem i okrągłym stołem może stać się elementem spajającym poszczególne części pokoju dziennego. W takim rozwiązaniu można otworzyć palenisko kominka zarówno na część wypoczynkową naszego domu, jak i jadalnianą. Możemy również zdecydować się na zainstalowanie kominka w przejściu, dzięki czemu nie będzie on zapraszał do siedzenia przy nim. Można też wizualnie oddzielić jadalnię od salonu ścianą z wbudowanym kominkiem.

Kominek może być także usytuowany w ten sposób, że siedząc przy nim, będziemy spoglądać w stronę kuchni. Bez względu jednak na to, jakie umiejscowienie wybierzemy dla kominka, pamiętajmy, że rozwiązanie to z całą pewnością zostanie docenione w głównej mierze przez rodziny, które przy stole spędzają sporo czasu.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 14599 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/z-okraglym-stolem-i-kominkiem/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/functions.php(3720): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-includes/load. in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435